Järelkasv Nabidele ja Mäedele! Eesti maadleja võitis U20 EMilt pronksi

Toimetas Karl Juhkami
Tehtud! Eerik Pank (vasakul) seljatas medalimatšis kreeklase ja teenis Vana Maailma tšempionaadil pronksi. Foto: United World Wrestling

Eerik Pank võitis Hispaanias Santiago de Compostelas peetavatel U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses raskekaalus ehk kuni 130 kg kaaluvate meeste konkurentsis pronksmedali.

Veerandfinaalis alistas Pank ülekaalukalt 9:0 bulgaarlase Maksim Petrovi.

Poolfinaalis Aserbaidžaani maadleja Mazaim Mardanovi vastu oli Pank esimestel minutitel aktiivsem ning sai selle eest punkti, lisaks õnnestus vastane parteris kolm korda üle vedada. Esimese poolaja viimasel minutil andis Pank vastasele ära kolm punkti ning poolajapausile mindi eestlase 7:3 eduseisus.

Teisel poolajal õnnestus Mardonovil võtta lisaks viis punkti: kaks viimast sai aser sealjuures 15 sekundit enne lõppu ning 7:8 seisuga läkski finaali Aserbaidžaani maadleja.

Pronksikohtumises kreeklase Achilleas Chrysidis jäi Pank esialgu 0:3 taha. Kohtumise viimasel minutil teenis Pank vastase maha viimise eest kaks punkti ning kuna kreeklane takistas meie meest reeglite vastaselt, sai eestlane lisaks veel kaks punkti. Matši viimased 40 sekundit õnnestus Pangal 4:3 eduseisu hoida ning pronksmedal võita.