Kas Hamilton lobises intervjuus saladuse välja?

Karl Mihkel Eller
Copy
Lewis Hamilton Red Bull Ringil.
Lewis Hamilton Red Bull Ringil. Foto: Bernadett Szabo/Reuters/Scanpix

Vormel 1-sari jätkub sel nädalal Austrias Spielbergis asuval Red Bull Ringil. Seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton andis eile intervjuusid ja võis ühes neist välja lobiseda saladuse, millega vihjas, et teda võib ka tulevikus sõitmas näha just Mercedese roolis.

Eelmisel aastal F1s võiduta jäänud Hamilton ei ole ka tänavu suutnud Mercedese vormeliga poodiumi kõrgeimat astet hõivata. 2021. aastal Mercedesega kaheaastase lepingupikenduse sõlminud Hamiltoni tulevik pole veel selge. Nii hakkasid mõne aja eest ringlema kuulujutud, et Hamilton võib järgmiseks aastaks liituda Ferrariga.

Nagu öeldud pole Mercedes oma parimate päevade tasemel ning jääb kiiruselt Red Bullile ja ka ühele Aston Martinile alla. Kuigi Mercedesel pole sel hooajal võitu ette näidata, siis arvas Hamilton, et sel pole erilist tähtsust, sest fookus tuleks suunata järgmisesse aastasse.

«Ma tahan autot sel aastal arendada, aga minu fookus on juba suunatud järgmisesse hooaega, et meil oleks autoga, millega võita. Ma ei usu, et meie eesmärk peaks olema etapivõitude püüdmine sel aastal. Oluline on kindlustada, et oleme järgmisel aastal eesotsas ja võitlusvõimelised. Kui teised alustavad järgmise aasta arendusega kuu või kaks varem, siis ei ole neid enam võimalik püüda. Ma ei taha järgmisel aastal tagaajaja olla,» ütles Hamilton ajakirjanikele.

Just selle sama vastuse pealt on mitmed meediaväljaanded välja lugenud, et ilmselt soovib 38-aastane Hamilton Mercedeses jätkata. Vahepeal käisid isegi jutud, et Ferrari ja Mercedes võivad teha sõitjavahetuse – Charles Leclerc Saksamaa meeskonda ja Hamilton Itaalia omasse.

Hamilton on praegu sõitjate punktitabelis neljas, tal on ette näidata kaks teist ja üks kolmas koht. Stabiilset hooaega tegev Fernando Alonso (Aston Martin) on kolmandal kohal ja edestab britti 15 punktiga. Konstruktorite arvestuses on Mercedes teine, neist kaugele ei jää maha Aston Martin ja Ferrari.

Märksõnad

Tagasi üles