VIDEO Mägi pidi Teemantliigas maha murdma protestijate lindi (3)

Tõnis Grepp
, Suvereporter

Kergejõustiku Teemantliiga seitsmendal etapil Rootsis Stockholmis sai meeste 400 m tõkkejooksus kolmanda koha Rasmus Mägi, kuid jooksurajal takistasid võistlejaid protestijad.

Jooksu võitis norrakas Karsten Warholm (47,57), teise koha sai Kyron McMaster (48,94) ja kolmanda koha Rasmus Mägi (49,04).

Võistlust segama tulnud viiest protestijast kaks filmisid ning kolm istusid finišisirgel radade keskel ja hoidsid plakateid, millest võistlejad läbi pidid jooksma.

Rahvahulk, sealhulgas ka Warholm, vilistas protestijad välja võistluse rikkumise eest. Protestijad ei istunud jooksu võitnud Warholmi rajale, nii et norrakas sai joosta selge aja. Sama lugu oli ka teise koha saanud Kyron McMasteriga.

Enim mõjutas protestijate käitumine tugeva jooksu teinud eestlase ja neljanda koha saanud itaallase Alessandro Silbio võistlemist, kes kaotas seitsme sajandikuga Mägile. Protestijad istusid just Silbio ja Mägi jooksuradadele.

Protestijate plakatitel oli kirjas slogan «Stop peat mining» ehk lõpetage turba kaevandamine.

Rasmus Mägi selle hooaja tippmargiks on 48,63.