Eesti U20 koondis kaotas liidri, aga avas sellele vaatamata EMil võiduarve!

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Eesti U20 korvpallikoondis (sinises)
Eesti U20 korvpallikoondis (sinises) Foto: fiba

Kreekas Iraklionis peetava korvpalli U20 A-divisjoni EM-turniiri teises mängus alistas Eesti 81:74 Montenegro.

Eesti noored võitsid kolm esimest veerandaega ning neil oli 11-punktiline edu vastaste ees. Montenegro võitis küll viimase veerandaja 19:15, kuid sellest ei piisanud.

Noortekoondis jäi ilma oma ühest liidrist Henri Veesaarest, kes väänas teisel veerandajal hüppeliigest ja rohkem platsile ei tulnudki.

Meie meeskonna parim oli 19 punkti, koguni 18 lauapalli ja kolme vaheltlõikega Gregor Kuuba. Kahekohalise skoorini jõudsid ka 20 silma panustanud Karl Poom ja 11 punkti kogunud Patrick Malm.

B-alagrupis kaotasid Eesti poisid avamängu Serbi vastu. Viimase alagrupimängu peavad eestlased 10. juulil Hispaania vastu kell 21.00.

Alar Varraku tüüritava koondise peamine eesmärk on A-divisjoni ehk tugevaimate sekka püsima jääda. Alagrupist pääsevad kõik 16 satsi play-off'i. Lõpuks tuleb vältida kohta kolme viimase seas.