VIDEO USA ja Kanada jalgpallikoondiste mängijad läksid omavahel karvupidi kokku

Tõnis Grepp
, Suvereporter
USA ja Kanada rahvuskoondised mängisid eile Põhja- ja Kesk-Ameerika konföderatsiooni kuldkarika veerandfinaalmängu Foto: IMAGO / Agencia-MexSport / Scanpix

USA ja Kanada rahvusmeeskonna mängijate kähmlus leidis aset pärast (2:2) Põhja- ja Kesk-Ameerika konföderatsiooni kuldkarika veerandfinaalmängu, kus USA penaltidega mängu võitis.

USA avas normaalajal skoori alles 88. minutil. Kanada teenis kolmandal üleminutil penalti, mille keskkaitsja Steven Vitoria realiseeris ja mängu viigistas. Lisaajal suutsid samuti mõlemad rahvuskoondised skoori teha, seega pidi edasipääseja otsustama penaltiseeria, mille USA 3:2 võitis.

Hispaania väljaanne Marca kirjutas, et USA koondise mängijad mõnitasid pärast mängu riietusruumide ees oma rivaale, mille järel olukord eskaleerus. Kahe meeskonna kähmlusele pidid vahele tulema turvamehed ja rahvusmeeskondade treenerid.

Praegu pole veel teada, kas CONCACAF kavatseb mängijaid selle intsidendi eest karistada või mitte.

Turniiri poolfinaalis mängib USA meeskond Panama rahvusmeeskonnaga.

Kuldkarikas on Põhja- ja Kesk-Ameerika konföderatsiooni (CONCACAF-i) põhiturniir, mis toimub iga kahe aasta tagant. Pärast 1989. aastat, mil võitjaks tuli Costa Rica, pole keegi peale USA ja Mehhiko seda võistlust suutnud võita.