Kergejõustiku tiitlivõistlusel toimus piinlik äpardus

Veera Mattila jäi eile alla vaid Daniela Garciale
Veera Mattila jäi eile alla vaid Daniela Garciale Foto: IMAGO/Lehtikuva/Scanpix

Soomes Espoos jätkuval kergejõustiku U23 EMil võitis kodupubliku ees jooksnud Veera Mattila naiste 800 m jooksus hõbeda, kuid sai auhinnatseremoonial kaela pronksi.

«Olin üllatunud, et medal ei näinud väga hõbedane, kuid ma ei öelnud kellelegi midagi,» vahendas Iltalehti atleeti.

Vigade parandus sai tehtud pärast medalitseremooniat, kui võistluste ametnik ütles Mattilale ja tegelikult kolmanda koha saanud Georgia-Maria Despollarile, et nad medalid ära vahetaksid.

«Tema ei märganud midagi, enne kui hakkasime medaleid vahetama,» kostis Mattila 19-aastase kreeklanna kohta.

U23 EM on olnud edukas ka Eestile, sest eile õhtul võitis Pippi Lotta Enok naiste seitsmevõistluses soomlanna Saga Vannineni ja hollandlanna Sofie Dokteri järel pronksi.