Räsitud koossseisuga Eesti korvpallinoored said ellujäämismängus suure kaotuse

Gregor Kuuba.
Gregor Kuuba. Foto: fiba

Kreekas Iraklionis toimuva korvpalli U20 A-divisjoni turniiri tähtsaimas kohtumises tunnistas Eesti noormehed Horvaatia 98:70 paremust.

Tänasele kohtumisele läksid mõlemad meeskonnad vastu teadmisega, et kaotaja langeb järgmiseks aastaks B-divisjoni ning võitjal avaneb võimalus heidelda viimase A-divisjoni koha eest. Kahjuks pidi Eesti minema tähtsale kohtumisele vastu teadmisega, et kõrvale jäävad keskmängijad Henri Veesaar ja Kaspar Sepp.

Oluliselt pigema koosseisu mängitada saanud Horvaatia haaras kiiresti juhtohjad ega andnudki Eestile suurt võimalust. Avaveerand kuulus horvaatidele 28:11 ning poolajaks kasvas Balkani riigi edu 52:27-le.

Eesti püüdis teisel poolajal veel lahingut anda, ent mitme põhimängija puudumine ei lubanud kuidagi vahet tagasi mängida. Lõpuks säras tablool Horvaatia 98:70 võidunumbrid.

Eesti noormeeste poolelt suutsid kahekohalise punktisummani jõuda kolm meest. Karl Markus Poom ja Gregor Allik said kirja 14 punkti ja Gregor Kuuba toetas 13 silmaga. Horvaatia poolelt säras Duje Brala, kelle arvele jäi 20 minutiga 25 punkti.

U20 EM lõppeb Eesti koondisele homme 15.-16. koha kohtumisega, kus minnakse vastamisi Poola eakaaslastega.