Eesti sprinditalent jäi jõhkras vastutuules napilt EM-finaali ukse taha (2)

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Ann Marii Kivikas.
Ann Marii Kivikas. Foto: Chiara Montesano | European Athletics

Soomes Espoos jätkuval U23 kergejõustiku EMil teenis Ann Marii Kivikas esikümne koha.

Eesti kõigi aegade 200 meetri edetabelis teist kohta hoidev 20-aastane jooksja parandas eilses eelringis isiklikku tippmarki nelja sajandikuga. 23,47 oli 28 sportlase konkurentsis üheksas aeg. Eesti rekord 23,05 kuulub 2006. aastast Ksenija Balta nimele.

Tänases poolfinaalis jäi tulemus oluliselt lahjemaks. Ent oma parimal tasemel ei esinenud keegi. Põhjus oli lihtne: väga tugev tuul. Teises poolfinaalis rajale tulles pidi Kivikas võitlema 3,6 m/s vastutuulega. Esimene seltskond «pääses» 3,1 m/s.

Eestlanna sai kirja 24,12, mis andis lõpuks kümnenda koha. Õhtusesse finaali pääses viimasena 23,95 jooksnud poolatar Monika Romaszko. Poolfinaali kiireim oli 23,51ga sakslanna Talea Prepens.

Naiste 200 m jooksu poolfinaalid.
Naiste 200 m jooksu poolfinaalid. Foto: Kuvatõmmis

Viimasel võistluspäeval on rivis veel kaks Eesti sportlast. Dekatleet Rasmus Roosleht hoiab seitsme ala järel 5755 punktiga viiendat kohta. Kell 18.45 alustab medalijahti odaviskaja Gedly Tugi.