Jarmo Jagomägi
, Reporter
Karl Markus Poom (sinises) võitlemas Poola eakaaslastega.
Karl Markus Poom (sinises) võitlemas Poola eakaaslastega. Foto: fiba

Kreekas peetaval korvpalli U20 EMi A-divisjoni turniiril pidi Eesti leppima viimase, 16. kohaga.

Juba enne tänast oli selge, et meie noormehed langevad järgmiseks aastaks nõrgemasse ehk B-divisjoni.

Peamiselt au peale käivat mängu Poola vastu alustati hästi. Avaveerand võideti 19:11 ja poolajaks kasvatati edu 11-punktiliseks.

Pikalt pausilt naastes rauges aga Eesti hoog üsna kiiresti. Poola nõelus kahekohalise vahe kinni mõne minutiga, neljandiku lõpus olid nad ise juba korraks kuuega peal.

Viimase veerandaja keskpaigas oli vahe viis silma, kuid Eesti enam lähemale ei jõudnudki. Otsustavatel minutitel pani Poola oma paremuse lõpuks maksma kindlalt 71:62.

Meie noorte Achilleuse kannaks osutusid pallikaotused, kokku tehti neid lausa 26. See tähendas, et vastased said mängust peaaegu 20 viset enam.

Samas tasub meenutada, et Eesti jäi juba turniiri alguses ilma liidrist Henri Vesaarest. Viimaste mängudes ei saanud kaasa teha ka teine korvialune jõud Kaspar Sepp. Täna oli meie resultatiivseim 21 punkti visanud Karl Markus Poom.

Alar Varraku tüüritav tiim võitis kogu turniiri lõikes seitsmest mängust ühe. Alagrupis saadi 81:74 jagu Montenegrost.