VIDEO Õnnetu kukkumine viimasel veetõkkel röövis takistusjooksjalt medali

Toimetas Karl Juhkami
Maciej Megierile saatuslikuks saanud hetk.
Maciej Megierile saatuslikuks saanud hetk. Foto: Kuvatõmmis videost

Poola takistusjooksja Maciej Megier oli veel 150 meetrit enne finiširuudustikku kinni medalis, kuid viimane veetakistus röövis mehelt ihaldatud autasu.

Megier võitles Espoos toimunud U23 EMil viimasel ringil hispaanlaste Alejandro Quijada, Pedro Garcia Palencia ning portugallase Eston Barrosega ning läks viimasele takistusele vastu kolmandalt kohalt.

Paraku jäi poolaka varvas takistuse taha kinni, mistõttu kaotas ta tasakaalu ja kukkus vette. Kuigi Megier üritas kähku püsti tõusta, oli kahju tehtud: üle finišijoone tuli mees alles 11ndana.

«Ma ei tea, mis juhtus. Arvan, et oleksin kas võitnud või tulnud teiseks, kuid selle asemel kukkusin hoopis vette,» lausus 20-aastane takistusjooksja. «See on väga valus. Ma võinuks tõesti saada medali – kuldse või hõbeda – kuid ei saanud sellega hakkama.»

U23 Euroopa meistriks krooniti hispaanlane Alejandro Quijada (8.28,91), kellele järgnesid portugallane Etson Barros (8.32,08) ja prantslane Baptiste Guyon (8.33,64).