Andekas Eesti roolikeeraja võitis FIA talendiralli etapi

Romet Jürgenson ja Siim Oja võitsid Austria asfaldiralli
Romet Jürgenson ja Siim Oja võitsid Austria asfaldiralli Foto: FIA

Austrias peetud rahvusvahelise autoliidu (FIA) Rally Stari talendiprogrammi hooaja teise etapi võitis Romet Jürgenson.

23-aastane eestlane edestas põnevas duellis 13 kiiruskatse järel Peruu sõitjat Jose Caparót 13,1 sekundiga. Kolmas oli austraallane Taylor Gill.

Neist viimane oli kiireim hooaja avaetapil San Marinos. Tõsi, seal jäi Jürgenson raja äärde.

«Ausalt, olen väga õnnelik. Eesmärk oli korralikku kiirust näidates finišisse jõuda. Saime sellega hästi hakkama, ohtlikke olukordi ei tekkinud,» ütles Jürgenson pressiteates.

Tänavu jääb sõita veel neli etappi. Muide, 6.–7. oktoobril sõidavad rallitalendid Saaremaal. Jürgenson osaleb sel nädalal Rally4-klassis ka Eesti MM-etapil.

Möödunud aastal võitis Jürgenson FIA Rally Stari Euroopa finaali, mis tagas talle tänavuseks hooajaks koha talendiprogrammi treeninghooajale. Kui Jürgenson peaks kuuest rallist koosneva programmi võitma, saab ta järgmisel aastal sõita hooaja JWRC-sarjas.

Rally Stari talendiprogrammi pääses Jürgenson esmalt tänu videomängus WRC9 näidatud oskustele, mis tagasid talle koha Euroopa tsooni finaali. Seal tuli tal oskusi näidata krosskardiga Saksamaal Esteringi rallikrossi rajal.