Jarmo Jagomägi
, Reporter
FC Flora lahkus koduplatsilt noruspäi.
FC Flora lahkus koduplatsilt noruspäi. Foto: Eero Vabamägi

Eesti jalgpalli meistriliiga 21. vooru suurima üllatuse sepistas Narva Trans, kes alistas võõral väljakul lausa 4:1 FC Flora.

Korra olid piirilinlased sel samal Lilleküla staadionil juba Eesti meistrit sakutanud. Juuni alguses teenis Trans karikafinaali 2:1 võiduga pääsu Euroopasse.

Tänasele matšile tulidki mõlemad vastu kahe kaotatud eurosarja mängu pealt. Meistrite liiga eelringist alustanud Flora jätkab Konverentsiliigas, kust langes Trans.

Üllatav stsenaarium rullus A. Le Coq Arenal lahti juba varakult. 6. minutil viis Tristan Koskor külalised juhtima, 34. minutiks oldi Matvii Burenko ja Denis Poliakovi tabamustest juba 3:0 peal.

Teise poolaja keskpaigas vähendas Konstantin Vassiljev võõrustajate kaotusseisu 1:3-le. Ent vaid mõni minuti hiljem oli taas täpne Koskor. Flora veel üritas, kuid tulutult. Liigasse püsimajäämise eest võitlev Trans teenis valitsev meistri vastu 4:1 võidu.

Tänases esimeses mängus alistas Paide Linnameeskond võõrsil lähirivaali FC Kuressaare 4:0. Tartus mängisid kohalik Tammeka ja FCI Levadia 0:0 viiki. Viimased säilitasid Flora libastumise tuules aga liidrikoha.