Epeenaised jäid MMil medalitest kaugele, parimana jõudis Differt kaheksandikfinaali

Nelli Differt.
Nelli Differt. Foto: Tairo Lutter

Milanos jätkuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tegi eestlannadest parima esituse Nelli Differt, kes jõudis kaheksandikfinaali.

Kaheksandikfinaal:

Ainsana Eesti koondisest kolmandasse ringi jõudnud Differt kohtus itaallanna Rossella Fiamingoga (FIE 8.). Kuigi Differt läks kahekordse maailmameistri vastu 8:5 juhtima, tuli lõpuks tunnistada vastase 14:10 paremust.

Teine ring:

32 parema hulgas tulid Eesti koondisest esimesena rajale Differt ja Embrich. Maailma edetabelis üheksandat kohta hoidev Differt läks vastamisi Lõuna-Korea vehkleja Hyein Leega (FIE 44.) ja Embrich omakorda Hong Kongi sportlases Kaylin Sin Yan Hsiehiga (FIE 32.)

Differt ja Lee pidasid väga kaasahaarava lahingu, kus sotid tehti selgeks alles viimasel kolmandikul. Kaks esimest perioodi lõppesid 8:8 viigiga ning nõnda said otsustavaks kogemused ja närvid. Sedapuhku oli otsustavatel hetkedel kindlam Differt, kes haaras 10:8 eduseisu ning võitis lõpuks kohtumise 15:12.

Embrich suutis Hong Kongi vehkleja Hsiehiga kaks perioodi sammu pidada. Seejärel haaras Hsieh juhtohjad ning pääses 13:9 juhtima. Embrich küll püüdis viimastel sekunditel kohtumist päästa, et lõpuks tuli ikkagi tunnistada vastase 15:12 paremust.

Viimasena tuli eestlannadest teises ringis rajale Erika Kirpu (FIE 28.), kes läks vastamisi nimekaima vehkleja Anna Kuniga (FIE 5.) Ungarist. Kohtumise algus kulges võrdselt, ent teisel perioodil suutis Kirpu vahespurdiga 8:6 juhtima asuda.

Viimasel kolmandikul suutis Kun siiski viigistada, ent viimast 45 sekundit alustati ikkagi Eesti vehkleja 13:10 juhtimisel. Kun tegi uskumatu tagasituleku ning lõpetas kohtumise viie vastuseta torkega, mis tähendas Ungari vehkleja 15:13 võitu.

Avaring:

64 parema hulgas teenisid võidu kolm eestlannat. Edasipääsu kindlustasid nii Differt, Embrich kui ka Kirpu. Ainsana pidi kaotusekibedust tunnistama Kuusk. Viimane jäi 10:15 alla Ungari vehklejale Lili Bukile.

Differt alistas avaringis ülikindlalt 15:8 Kanada vehkleja Alexanne Verreti, Embrich oli omakorda 15:7 üle ameeriklannast Catherine Nixonist ning Kirpu seljatas 15:11 šveitslanna Angeline Favre.