Eesti korvpallurid jäid olümpiafestivalil esimesena medalita

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Eesti vs. Prantsusmaa.
Eesti vs. Prantsusmaa. Foto: kuvatõmmis/eoctv.org

Sloveenias Mariboris peetaval Euroopa noorte olümpiafestivalil jäi Eesti 3x3 korvpallikoondis (Karmo Kilk, Gerrit Lehe, Georg Metsaorg ja Andre Paidre) esimesena medalita.

Pronksimängus Prantsusmaa vastu jäädi varakult mõne punktiga kaotusseisu, ent paar minutit enne lõppu jõuti viigini. Enamat paraku ei suudetud 15:15 seisult tegid vastased 6:0 vahespurdi ja võitsid kohtumise 21:15.

Poolfinaal

Matš Saksamaaga algas võitluslikult ja võrdselt. Umbes kolm minutit enne lõppu lasti aga vastane mõne punktiga eest, vahet enam kinni nõeluda ei õnnestunudki. Lõpuks said meie noormehed lüüa 14:18.

Eesti jaoks pole aga turniir veel lõppenud. Kell 18.30 algava pronksimängus kohtutakse Prantsusmaaga, kellele kaotati üleeilses alagrupimatšis 12:19.

Veerandfinaal

Meie U18 noormehed kaotasid alagrupis Prantsusmaale, ent Hollandi ja Rumeenia alistamisega pääseti teisena play-off'i. Veerandfinaalis kohtuti täna lõunal Leedu eakaaslastega, kes murti maha 16:14.

Finaalkohta püüab Eesti kell 17 algavas matšis Saksamaaga.

Eesti neiud (Marta Eleri Jaama, Kätlin Kangur, Keandra Koorits, Kristel Rattasepp) alistasid alagrupis Rootsi, ent said lüüa Prantsusmaalt ja Sloveenialt. Kokkuvõttes teeniti 11. koht.