Rasmus Mägi mantlipärija? 16-aastane tõkkesprinter võitis olümpiafestivali medali!

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Savva Novikov.
Savva Novikov. Foto: EOK

Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa noorte olümpiafestivalil jäid Savva Novikovil seljataha huvitavad, ent väga edukad päevad.

16-aastase 400 m tõkkejooksja elas teisipäeval eelringis üle väikese ehmatuse. Esimesel sooritusel rikkus Novikovi jooksu kõrvalrajal olnud konkurent. Kohtunikud andsid aga meie sportlasele uue võimaluse.

Üksi lipates parandas ta isiklikku rekordit üle poolteist sekundit (varasemalt 55,31). Aeg 53,60 viis Novikovi finaali.

Nüüd õnnestus noorel tõkkesprinteril veelgi oma tippmarki parandada: 53,02ga teenis ta pronksi. Võitis taanlane Joel Frederik Von d’Ahe (51,79), teine oli kreeklane Vladimiros Andreadis (52,70). Lähimat jälitajat David Davitti edestas Novikov 10 sajandikuga.

Eesti U18 edetabelis tõusis Novikov teiseks. Tippmark 52,75 kuulub 2009. aastast Rasmus Mägi nimele. Tasub ära märkida, et noorte tõkked on 84, meestel 91,4 cm kõrgused.

Muide, Novikovi rekord täiskasvanute arvestuses on 55,15.

Eesti kergejõustiklased on tänavusel olümpiafestivalil võitnud viis medalit: ühe kulla (Miia Ott), hõbeda (Karl Kristjan Pohlak) ja kolm pronksi (Novikov, Tristan Konso, Ott).

Täna võib veel lisagi tulla. Kell 19.50 algavasse neiude odaviske finaali pääses Heti Väät kvalifikatsiooni viienda tulemusega (49.65). Tema isiklik rekord on 52.58.

Judos teenis Eestile +70kg kaalukategoorias hõbeda 15-aastane judoka Emma Melis Aktas.