Tõnis Grepp
, Suvereporter
Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. Foto: @World / Red Bull Content Pool

Toyota ralliäss Kalle Rovanperä võitis täna Soomes Tampere lähistel sõidetud HYAcenter ralli.

Soomlane võitis kaheksast katset viis ja edestas oma meeskonnakaaslast Elfyn Evansit 11,6 sekundiga. M-Spordi Ford Pumat roolinud Pierre-Louis Loubet kaotas Rovanperäle koguni 8 minuti ja 26 sekundiga. Probleemidega kimpus olnud Loubet neljandal katsel üldse ei startinud, kuid viiendal katsel oli taas võistlustules.

Rovanperä sõitis võistlusel ka peaaegu teelt välja, kuid suutis ikkagi auto tee peal hoida. Ärevast olukorrast tegid pealtvaatajad ka video, mis postitati sotsiaalmeediasse.

Rovanperä juhib ralli maailmameistrivõistlusi, teisel kohal on soomlase meeskonnakaaslane Elfyn Evans. Rovanperä on kogunud 170 punkti, Evans 115. Ralli maailmameistrivõistlustel on jäänud veel sõita viis etappi.