Garmin purjetamise võistlussarja neljas etapp ehk Hara regatt peetud!

Kai Kallas
, Autor

Nädalavahetusel toimus Hara regatt, ehk Garmin purjetamise võistlussarja neljas etapp. Sellel võistlusel osalesid ILCA 6, ILCA 7, RS Feva ja RS Aero purjetajad. Kokku osales võistlusel 95 purjetajat.

Nädalavahetusel toimus Hara regatt, ehk Garmin purjetamise võistlussarja neljas etapp. Sellel võistlusel osalesid ILCA 6, ILCA 7, RS Feva ja RS Aero purjetajad. Kokku 95 purjetajat.

Esimene võistluspäev kulges muutlikutes tuuleoludes, see nõudis võistlejatel kiiret kohanemisvõimet ja tähelepanelikust. Teisel päeval olid tuuled stabiilsemad ja võistlus kulges ladusalt, raja ringi tõstmini ei olnud ja seega ei pidanud võistlejad ootama merel millal uuesti startida saab. Mõlemal päeval saadi kirja kolm võistlussõitu. Kolmandal päeval oli tuult tagasihoidlikult, aga sellele vaatamata õnnestus teha kaks võistlussõitu kõikidele paadiklassidele. Võistluse korraldaja sõnul on Haral omapärased tuuled, tingituna rannikust ja lahelisest olemusest.

Zoom 8 paadiklassis võidutsesid neiud

Esimese koha saavutas Pärnu jahtklubi sportlane Laura Marii Taggu kes edestas Rein Ottosoni Purjespordikoolis õppivat Elisabeth Ristmetsa viie punktiga. Kolmandale kohale tuli Susanna Maria Jõgi Tallinn Jahtklubist.

ILCA 6 arvestuses astusid poodiumile värskelt MM-lt tulnud neiud.

Esikoha teenis Katariina Roihu Tallinn Jahtklubist, tema järel teisele koha saavutas Mia Marin Lilienthal Viana Sailingust ja poodiumi pronksaste kuulus Romi Safinile Rein Ottosoni Purjespordikoolist.

ILCA 7 arvestuses Karl-Martin Rammole vastast ei olnud

Esikoha saavutas kõik seitse sõiduvõitu võtnud Karl-Martin Rammo, tema järel kümne punktiga maas hõbekohal Bo Aaron Koosner ja kolmandale kohale tuli Tavo Annus keda lahutas esikohast 12 punkti. Kõik kolm treenivad Rein Ottosoni Purjespordikoolis.

RS Aerodel võistles 10 paati, parim oli seekord üldarvestuses Hara Seilamise seltsi sportlane Siim Oskar Hääl, teisele kohale tulnud Rait Rand Saaremaa Merispordi Seltsist jäi kuue punktiga maha. Kolmanda koha saavutas Ramon Tisler Uku Kuuse kes esindab Purjespordikooli/Kuusalu jahtklubi

Soovime võitjatele palju õnne ja kiitus korraldajatele väga hea regati eest!

Regatile andsid hoogu: Garmin/Jakari Marine, Alexela, Kuusalu vald, Loksa linn