Pisarad ja suur pettumus: korraldajamaa langes MM-il konkurentsist

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Uus-Meremaa naiste jalgpallikoondis
Uus-Meremaa naiste jalgpallikoondis Foto: EPA / Scanpix

Tänavu peetavatel naiste jalgpalli maailmameistrivõitlustel sai kurva lõpu turniiri vägevalt alustanud Uus-Meremaa teekond.

Tänavu peetavatel naiste jalgpalli maailmameistrivõitlustel sai kurva lõpu turniiri vägevalt alustanud Uus-Meremaa teekond. Koos Austraaliga MMi võõrustav Uus-Meremaa alustas suurturniiri vägeva 1:0 võiduga Norra naiskonna üle. Teises kohtumises kaotati üllatuslikult 0:1 Filipiinidele. Alagrupiturniiri viimasele mängule Šveitsi vastu tuldi teadmises, et võit viib koondise ajaloos esimest korda MM-i kaheksandikfinaali.

Uus-Meremaa algus kodupubliku ees oli hea ning avapoolajal oldi mitmel korral lähedal väravale. Šveitslannade kaitse püsis ning 15-minutilisele puhkepausile mindi 0:0 viigiseisus.

Teisel poolajal kasvas võõrustajate surve, kuid olukordi ei suudetud väravateks realiseerida. Kaheksandal lisaminutil vilistas kohtunik mängu lõppenuks. Kuna paralleelselt toimunud mängus alistas Norra 6:0 Filipiinid, siis oli Uus-Meremaa turniir lõppenud.

Väärtusliku viigipunkti teeninud šveitslannad tulid viie punktiga alagrupi võitjaks. Norra ja Uus-Meremaa lõpetasid võrdselt nelja punkti peal, kuid parem väravate vahe viib kaheksandikfinaali Skandinaavia koondise. Uus-Meremaa jaoks lõppets turniir suure pettumuseks, sest kokkuvõttes piisanuks neile edasipääsuks Filipiinidega viigistamisest.

«Praegu oleme kõik pisarates, kuid peaksime olema uhked. Võitlesime väga kõvasti. See on suur pettumus,» rääkis Uus-Meremaa naiskonna kapten Ali Riley.

«Me oleme oma riiki inspireerinud. Loodan, et väikesed tüdrukud Uus-Meremaal ja terves maailmas hakkavad nüüd sporti tegema. Kõike on võimalik saavutada, kui sa endasse usud. Staadionil viibinud rahvas näitas, et meist hoolitakse. Nad kõik olid meie taga,» lisas Riley.