Hamilton: kui mina oleksin Perezi vormelis, poleks Verstappenil nii lihtne

Karl Mihkel Eller
Copy
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. Foto: Dppi/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Seitsmekordne vormel 1 maailmameister Lewis Hamilton on kindel, et suudaks Max Verstappenile palju kõvemat konkurentsi pakkuda, kui ta sõidaks Sergio Perezi asemel Red Bulli vormeliga.

Red Bull, mille ridades Verstappen ja Perez sõidavad, domineerib sel hooajal F1-sarja, olles võitnud 13 etappi järjest. Hollandlane Verstappen on püsinud võitmatuna kaheksa etappi järjest, tema tiimikaaslane Perez pole aga suutnud võitude eest heidelda.

38-aastane Hamilton tahab tulevikus taas võitude eest heidelda ja loodab, et tema meeskond Mercedes saab vormeli peagi paremasse vormi. Vahepeal torkas aga sel hooajal kord poodiumile pääsenud Hamilton intervjuus Prantsusmaa telekanalile Canal+ valusalt Perezi.

«Kas ma tahan olla nii kiire? Muidugi. Kas ma tahan nii kiiret autot? Muidugi. Kui ma oleksin Sergio [Perezi] autos, poleks Maxil nii lihtne kui praegu,» ütles Hamilton telejaamale.

Red Bulli nn hall kardinal ja nõunik Helmut Marko avaldas arvamust, et praegu on F1-sarjas vaid kaks pilooti, kes suudaksid võrdse tugevusega vormelitega sõites Verstappeniga võistelda.

«Ma ütleksin ilmselt, et Fernando Alonso või Hamilton. Aga isegi täiesti identsete autode puhul oleks see neil raske,» ütles Marko DAZNile.

Tagasi üles