Noored Eesti vabavõitlejad tõid MMilt kolm medalit

Taisto Teivil Kängsepp võitis noorte MMil pronksmedali
Taisto Teivil Kängsepp võitis noorte MMil pronksmedali Foto: Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit / Facebook

Möödunud nädalal toimusid Abu Dhabis IMMAF noorte maailmameistrivõistlused 2023, kus osales kokku 635 sportlast 46 riigist, mis olid aegade suurimad IMMAFi meistrivõistlused. Eesti noortekoondis naasis võistluselt ühe hõbeda ja kahe pronksiga.

Tallinna spordiklubi TOKON sportlane Anna Vitol (U18, -56,7kg) pidas 3 matši ning tulemuseks pronksmedal. Tartu spordiklubile Englas tuli kaks medalikohta – Emily Biedermann (U14, 57+kg) sai hõbemedali ning Taisto Teivil Kängsepp tõi (U16, -62kg) MMilt teise järjestikuse pronksi.

Noortekoondise koordinaatori ja ühtlasi ka spordiklubi Englas peatreeneri Ott Tõnissaare sõnul oli Kängseppi teekond medalini midagi sellist, mida vabavõitluse treenerid oma elus varem näinud ei olnud.

Tõnissaare arvates on ka väga võimas, kuidas noored on tulnud samm-sammult läbi nende aastate – tavatreeningute, treeninglaagrite ja ettevalmistavate võistluste, lapsevanemate toetuse ja koostöö ning nende enda suure pingutusega sellesse kohta välja.