Ott jooksis EMil Eesti rekordi ja pääses finaali, seitsmevõistleja Lusti hoiab teist kohta

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Miia Ott.
Miia Ott. Foto: Olen Olümpiafänn/Facebook

Iisraelis alanud kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel jooksis Miia Ott naiste 100 m sprindis U20 vanuseklassi Eesti rekordi ja pääses finaali.

Eeljooksust ajaga 11,67 edasi pääsenud Ott sai õhtul toimunud esimeses poolfinaalis 11,53ga kolmanda koha ning tagas koha teisipäevases finaalis. 100 m jooksu võitis britt Renee Regis, kellele Ott kaotas 17 sajandikuga.

Ühtlasi nihutas Ott viie sajandikuga tema enda nimel olnud U20 vanuseklassi Eesti rekordit, tema tulemus oli kahe poolfinaali peale paremuselt viies. Finaal toimub homme kell 20.00.

Pärast võistlust oli Ott väga õnnelik ning lasi kõik emotsioonid valla. «Ma kiljun tavaliselt jooksu lõpus, kui ma tunnen, et mul läks hästi. Ükskord ma ei kiljunud ja siis meeskonnakaaslane küsis, et kas sul läks midagi valesti....See on unistuse täitumine. Ma tulin siia (EMile -toim.) ja ma arvasin, et jääksin rahule poolfinaali jõudmisega,» rääkis Ott, kes ei suutnud uskuda, et ta homme finaalis jookseb.

Kõigi aegade edetabelis paigutab Ott ennast neljandale kohale ning lükkab enda selja taha Katrin Käärti (11,57). 16-aastase sprinteri ette jäävad Ann Marii Kivikas (11,49), Õilme Võro (11,42) ja Ksenija Balta (11,35).

Seitsmevõistleja Liisa-Maria Lusti oli esimesel alal ehk 100 m tõkkejooksus 13,88ga kaheksas. Kõrgushüppes jäi tema laeks 1.80. Kuulitõukes püstitas Lusti oma isikliku rekordi 11.21. 200 m jooksus tegi Lusti paremuselt kuuenda aja 24,59. Nelja ala järel on eestlanna 3507 punktiga teine. Isikliku rekordi võrdluses (5836 punkti) on ta võistlejate hulgas viiendal kohal.

110 meetri tõkkejooksu eeljooksus püstitas Franz Krull 14,01ga isikliku tippmargi, aga viimasena oleks poolfinaali pääsenud ajaga 13,78.

Meeste odaviske kvalifikatsioonis ei saanud Marti Pastak kolmel katsel tulemust kirja, eelvõistluse parim oli 73.05 visanud sakslane Max Dehning. Sel suvel U20 Euroopa rekordi (84.98) püstitanud ungarlane György Herczeg piirdus kvalifikatsioonis 70.70ga, mis tagas talle samuti edasipääsu.

Anna Maria Millend kindlustas endale 100 meetri tõkkejookus koha poolfinaali, kui eeljooksus sai kirja aja 13,36. Eestlanna jookseb homses poolfinaalis kell 17.32.