Medalikonkurentsis olnud Lusti jättis EMi pooleli

Karl Mihkel Eller
Liisa-Maria Lusti.
Liisa-Maria Lusti. Foto: Tairo Lutter

Iisraelis Jeruusalemmas toimuvatel U20 kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel katkestas medalikonkurentsis olnud seitsmevõistleja Liisa-Maria Lusti võistluse.

Avapäeval peetud nelja ala järel oli Lusti 3507 punktiga teine, kuid teise päeva avaala ehk kaugushüpe ebaõnnestus. Esimesel katsel sai ta kirja 4.29, mis jäi tippmargile alla rohkem kui kahe meetriga.

Järgmistel katsetel ta tulemust kirja ei saanud ning sai ala kokkuvõttes 17. koha. Odaviskes Lusti enam starti ei tulnud. Viie ala järel juhib Saksamaa esindaja Sandrina Sprengel (4476 punkti).

Hommikuses sessioonis oli võistlustules veel neli eestlast. Meeste vasaraheites sai Alar Reiljan 68.17-ga viimasena finaali, Manfred Männamaa jäi tulemuseta. Naiste teivashüppe eelvõistlusel jäi Miia Tillmann 3.80, mis lõppvõistlusele ei aidanud. Kvalifikatsiooniga piirdus ka 400 m tõkkejooksja Romet Kivi, kes oli oma eeljooksus 55,36-ga seitsmes.