Eesti andis MMiks valmistuvale Soomele kõva lahingu, kuid jäi võiduta

Christopher Krutto
Henri Drell.
Henri Drell. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondis pidas täna Helsingis Soomega sõpruskohtumise, kus tuli tunnistada väljakuperemeeste 86:80 paremust.

Eesti tegi MMiks valmistuva Soome vastu võõrsil suurepärase alguse ning avaveerand võideti 29:21. Soomel õnnestus küll peagi seis viigistada, aga poolajapausiks rebis Eesti taas 50:46 ette.

Kolmandal veerandajal möödus kohtumine tasavägiselt, kuid otsustavale perioodile läksid eestlased vastu 61:62 kaotusseisus. Kuigi põnevust suudeti veel tekitada, siis lõpuks võttis Eesti koondis vastu 80:86 kaotuse.

Eesti parimana viskas 21 punkti Henri Drell. Teda toetas 11 silmaga Joonas Riismaa. Üleplatsimeheks kerkis soomlaste NBA-täht Lauri Markkanen 29 punktiga, kes korjas lisaks ka 13 lauapalli. Teda toetas 12 silmaga Sasu Salin.