Eesti korvpallinoorte laitmatu seeria EMil katkes kõige valusamal hetkel

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Gruusia libises Eesti noormeestel käest. Fotol vasakul meie koondise üks liidreid Oliver Kullamäe. Foto: fiba

Rumeenias Pitestis toimuval noormeeste korvpalli U16 EMi B-divisjoni turniiril kaotas Eesti veerandfinaalis 66:79 Gruusiale.

Meie koondis alustas kohtumist hästi, avaveerand võideti 24:11. Poolajapausiks vähendas Gruusia aga vahe seitsmele ja pääses otsustavaks neljandikuks omakorda 52:48 ette. Eesti püsis veel sabas, aga seisult 52:54 tegid vastased 11:2 vahespurdi ega vaadanud tagasi.

Võitjate parim oli 16 punkti ja 13 lauapalliga Avtandil Bakhtadze. Eesti resultatiivseimana viskas Oliver Kullamäe 13 silma, Kaur-Kennerth Tomann lisas 11 puntki ja 10 lauda.

Meie noormehed võitsid alagrupiturniiril kõik neli mängu, korvide vahe oli kokkuvõttes +96. Libastumine tuli kõige valusamal hetkel. Järgmiseks aastaks pääsevad A-divisjoni kolm parimat. Järgmises faasis oleks igal juhul piisanud kahest matšist ühest võidust.