Jalgpalli MMi poolfinalisti selgitamiseks läks vaja 20 penaltit

Siim Kaasik
Austraalia jõudis kodusel MMil nelja parema hulka.
Austraalia jõudis kodusel MMil nelja parema hulka. Foto: Ding Ting/ZUMA Press/SCANPIX

Austraalias ja Uus-Meremaal toimuval naiste jalgpalli MM-finaalturniiril on selgunud kõik neli poolfinalisti.

Hommikul peetud kohtumises olid vastamisi Austraalia ja Prantsusmaa. 0:0 lõppenud normaal- ja lisaaja järel asuti lööma penaltiseeriat, mille võitis 7:6 Austraalia. Draamat jagus penaltiseeriasse kõvasti, sest 20 lööjast olid täpsed 13.

Poolfinaalis läheb Austraalia vastamisi Inglismaaga, kes sai pärastlõunal 2:1 jagu Colombiast. Inglismaa väravate eest hoolitsid 45+7. minutil täpne olnud Lauren Hemp ja 63. minutil skoorinud Alessio Russo, Colombia värava lõi 44. minutil Leicy Santos.

Teises poolfinaalis mängivad Hispaania ja Rootsi. Hispaania alistas veerandfinaalis lisaajal 2:1 Hollandi, Rootsi oli 2:1 parem Jaapanist.