Eesti korvpallinoored pidid EMil leppima kuuenda kohaga (1)

Tõnis Grepp
, Suvereporter
Oliver Kullamäe (0)
Oliver Kullamäe (0) Foto: FIBA.com

13. augustil lõppes noormeeste korvpalli U16 EMi B-divisjoni turniir, kus Eesti korvpallikoondis kaotas viimases mängus Ungari eakaaslastele ja lõpetas võistluse kuuenda kohaga.

Pühapäeval peetud mängus selgitati ungarlastega välja 5.-6. koht. Ungari meeskond tegi hea alguse ning võitsid esimese veerandaja 12:19. Teise veerandil suutsid eestlased kolme punktiga vahet vähendada ning poolajale mindi neljapunktilise kaotusega. Kolmas veerand kuulus ungarlastele, viimase veerandi suutsid eestlased taaskord kolme punktiga võita, kuid võiduks sellest ei piisanud ning vastu tuli võtta 68:73 kaotus. Eesti noored pidid U16 EMi B-divisjoni turniiril leppima kuuenda kohaga.

Eestlastest resultatiivseim oli Oliver Kullamäe, kes viskas 17 punkti, võttis viis lauda ja andis viis söötu. Kahekohalise arvu punkte tõi ka Marten Alles, kelle arvele jäi 14 silma ja kaks lauapalli. Ungarlastest resultatiivseim oli Mark Mezofi, kes viskas 17 punkti ja võttis kaks lauapalli.