BLOGI Eesti oli ajaloo esimesele võidule lähedal, kuid pidi leppima valusa kaotusega (2)

Eesti naiste võrkpallikoondis kaotas kodusel EM-finaalturniiril 2:3 (25:20, 20:25, 25:23, 20:25, 13:15) Soomele.

Eesti vollenaiskond jahtis ajaloo esimest võitu EM-finaalturniiril, sest 2019. aastal tuli leppida viie kaotusega. Tasavägiselt kulgenud mängus tõmbas otsustavas geimis pikema õlekõrre Soome, keda oli kohapeale tulnud toetama suur hulk fänne. Kokku jälgis naabrite lahingut 3812 peatvaatajat.

Eesti resultatiivseimaks kerkis 24 punkti (+20) toonud Kertu Laak, Silvia Pertensi arvele kogunes 23 (+12) ja Kristiine Miileni omale 10 (+7) punkti. Soome resultatiivseim oli 26 punktiga (+20) säranud Suvi Kokkonen.

Eestil on EM-finaalturniiril kirjas nüüd kaks kaotust, kuid ees ootab veel kolm kohtumist, mistõttu pole edasipääsuvõimalused veel kadunud. Teatavasti pääseb kuuesest alagrupist edasi neli paremat.

Järgmisena mängib Eesti pühapäeval Hollandiga, kellel on kirjas 3:0 võidud Hispaania ja Slovakkia üle.

«Kohtumine Soomega on turniiri üks võtmekohti. Hea mängu korral peaksime neid võitma, aga eks nad ise arvavad samamoodi,» lausus vollenaiskonna abitreener Andres Toobal mõned päevad enne turniiri algust.

Eesti vollenaiskond alustas EM-finaalturniiri 0:3 kaotusega Prantsusmaale, kuid näitas viimases kahes geimis soliidset mängu, teenides tugeva vastase vastu 19 ja 21 puntki.

Soome naiskond jäi EM-finaalturniiri avamängus 0:3 alla Slovakkiale.

«Teame Soome kvaliteeti, sest oleme nendega korduvalt mänginud. Olen nende sidemängijaga Pariisis juba aasta koostööd teinud. Kindlasti peame tegema nii, et nende sidemängija jääks võrgust kaugele,» lausus vollenaiskonna peatreener Alessandro Orefice.