Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Hispaania jalgpallikoondis tähistamas MM-tiitlit.
Hispaania jalgpallikoondis tähistamas MM-tiitlit. Foto: ASANKA BRENDON RATNAYAKE

Jalgpalli naiste maailmameistriks krooniti Hispaania, kes alistas finaalis 1:0 Inglismaa.

Mängu esimene suur võimalus sündis esimesel poolajal, kui inglanna Lauren Hempi kena kauglöök raksatas latti. Napp pääsemine oli Hispaaniale justkui äratuskellaks, sest pärast Hempi lööki muutusid nad rünnakul aktiivsemaks.

29. minutil andis Mariona Caldentey suurepärase läbisöödu, mille lahendas väravaks Olga Carmona. Veidi enne poolaja lõppu läks Hispaania peaaegu 2:0 juhtima, kuid Salma Paralluelo löök läks posti.

Teisel poolajal sai Hispaania hiilgava võimaluse eduseisu suurendada, kui Keira Walsh mängis karistusalas käega ning VARiga abiga määrati inglannade kahjuks 11-meetri karistuslöök. Penaltit läks lööma Jennifer Hermoso, kuid Mary Earps tõrjus.

Ühes MM-tiitliga sai Hispaania inglannadele kätte maksta mulluse EMi veerandfinaali eest, kus saareriigi esindajad võitsid 0:1 kaotusseisust 2:1. Hiljem krooniti Inglismaa Euroopa meistriks ehk neil oli tänavu võimalus teha kuldne duubel.

Hispaaniast sai kolmas maailmameistriks tulnud Euroopa riik: 1995. aastal võitis Norra finaalis 2:0 Saksamaad, 2003. ja 2007. aastal võitis Saksamaa kullalahingus vastavalt Rootsit ja Brasiiliat.