Vastase patustamine tõi eestlasele MM-medali

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Lauri Malsroos (kõige paremal) MMi poodiumil.
Lauri Malsroos (kõige paremal) MMi poodiumil. Foto: Margus Hallik

Tšehhis Jicinis alanud rattaorienteerumise MMil tegi linnasprindis tugeva sõidu linnasprindis meie koondise liider Lauri Malsroos, kes pidi avadistantsil tunnistama vaid kahe tšehhi paremust. Pronksmedali võitnud Malsroos jäi Krystof Bogarile (22.55) alla 43 sekundiliga. Hõbemedali sai kaela Vojtech Ludvik (+33,0).

Malsroosi sônul tuli tal rajal ette mõni pisiviga ja paar kehvemat etapivalikut, kuid suures pildis ônnestus tal hea vorm hooaja tippvõistlusel realiseerida, vahendab Eesti Orienteerumisliidu pressiteade.

Naiste kiireim oli Kaarina Nurminen Soomest (22.59), hõbedale sõitis Emily Benham Kvale Suurbritanniast (+28,0) ja pronksi sai Henna Saarinen Soomest (+1.34).

Eestlastest sõitsid korralikud tulemused välja naistest Eleri Hirv (16. koht, +5.29) ja meestest Sander Pritsik (22., +3.20). Juunioride MMil saavutas Mihkel Mahla kümnenda koha.

Väga kiire ja tehniline rada tõi meeste klassis kaasa lausa 15 tulemuse tühistamise 82 startinu seas ja see lisas dramaatikat võistluse kulgu: esialgu finišis neljandale kohale sõitnud Malsroos tõusis kolmandaks alles pärast seda, kui võistkonnakaaslase ja nimekaimuga sama aja välja sõitnud Vojtech Stansky võeti keeluala ületamise tõttu hõbemedali jagamiselt maha.

Eesti koondis on rattaorienteerumise MMil esindatud viimaste aastate suurima koosseisuga: täiskasvanuid on võistlemas kuus ning juuniore viis.