Eesti laskur võitis MMil hõbemedali (1)

Peeter Olesk.
Peeter Olesk. Foto: Madis Veltman

Bakuus toimuvatel laskespordi maailmameistrivõistlustel võitis Peeter Olesk täiskaliibrilise püstoli harjutuses hõbemedali.

Pärast võistluse esimeses pooles lastud ringmärgi seeriaid oli Peeter Olesk 289 silmaga kuuendal kohal. 30-aastane Olesk tabas ilmuva märgi seeriates 295 silma, mis andis kokku 584 silma ja selle tulemusega võitis ta hõbemedali.

Maailmameistriks tulnud tiitlikaitsja Saksamaa laskuri Christian Reitzi tulemuseks oli samuti 584 silma, kuid sisekümneid oli Reitžil 23, Peeter Oleskil aga 17. Kolmanda koha sai sakslane Florian Peter 583 silmaga. Teine eestlane Fred Raukas sai 30. koha 563 silmaga.

Mullu võitis Olesk MMil täiskaliibrilise püstoli harjutuses pronksi. 2021. aastal tuli ta samal harjutusel Euroopa meistriks.

Teisipäeval sai Olesk olümpiakiirlaskmises kaheksanda koha ja tagas neljanda eestlasena 2024. aasta Pariisi olümpiamängude pileti.