Tomingas võitis suvebiatloni MMil hõbeda

Karl Mihkel Eller
Slovakkias Brezno-Osrblies toimuva suvebiatloni superspringi esikolmik (vasakult): hõbemedalist Tuuli Tomingas, võitja Marion Wiesensarter ja pronksinaine Lisa Maria Spark. Foto: Harald Deubert/IMAGO/Scanpix

Laskesuusataja Tuuli Tomingas tuli Slovakkias toimuval suvebiatloni MMil naiste 7,5 km supersprindis teiseks.

Kuldmedali võitis sakslanna Marion Wiesensarter (23.13,4, 2 trahviringi), Tomingas jäi talle alla 9,8 sekundiga ja käis neljal trahviringil. Pronks kuulus samuti sakslannale Lisa Maria Sparkile (+15,4).

Supersprindi finaali ehk 30 parema sekka pääses ka Susan Külm, kes sai viienda koha (+29,7, 1). Hommikul toimunud kvalifiatsioonis osales 57 naist ja seal võtsid Tomingas ja Külm Eestile kaksikvõidu.

Naiste 7,5 km supersprindi esikümme:

2017/18 aasta hooajal IBU karikasarjas tutvustatud supersprint on sprindivõistluse lühem versioon. Erinevalt traditsioonilisest sprindisõidust on supersprint jagatud kaheks osaks – kvalifikatsioon ja finaal.

Kvalifikatsioon toimub nagu traditsiooniline sprint, kuid 1,5 km pikkusel ringil kogupikkusega 4,5 km. Vaid 30 paremat pääsevad finaali, kus kõik võistlejad stardivad korraga ja läbivad sarnaselt ühisstardist võistlusele viis ringi, võistluse kogupikkus on 4 km. Finaalis on võistlejatel lasketiirus eksimise korral kasutada kolm varupadrunit (sarnaselt teatesõidule).