Kanada andis MMil Prantsusmaad tümitades tormihoiatuse

Siim Kaasik
Kanada eest tegi resultatiivse mängu Shai Gilgeous-Alexander (2).
Kanada eest tegi resultatiivse mängu Shai Gilgeous-Alexander (2). Foto: WILLY KURNIAWAN/REUTERS/Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistluste H-alagrupis teenis Kanada 95:65 võidu olümpiahõbeda Prantsusmaa vastu.

Kohtumise eel oodati Kanada ja Prantsusmaa vahel tasavägist mängu. Esialgu olidki vastased võrdsed. Prantsusmaa võitis avaveerandi 18:14, kuid poolajapausile mindi Kanada 43:40 eduseisus.

Jõuvahekorrad pandi lõplikult paika kolmandal veerandil, mil Kanada lubas endale visata vaid 8 punkti, kuid kostitas ise vastaseid 25 punktiga. Viimase veerandiga suurendas Kanada eduseisu veel kümne punkti võrra, teenides lõpuks 30-punktilise võidu.

Kanada resultatiivseim oli 27 punkti visanud Oklahoma City Thunderi tagamängija Shai Gilgeous-Alexander. Prantsusmaa parimaks kerkis 21 punktiga New York Knicksi mees Evan Fournier.

Teises H-alagrupi mängus alistas Läti 109:70 Liibanoni. Järgmisena lähevad H-alagrupis pühapäeval vastamisi Kanada ja Liibanon ning Prantsusmaa ja Läti.