Brasiilia korvpalluri MM lõppes avamängus saadud tõsise vigastusega

Toimetas Ville Arike
Raul Neto (pikali) pärast vigastada saamist.
Raul Neto (pikali) pärast vigastada saamist. Foto: Achmad Ibrahim/AP Photo/Scanpix

Brasiilia korvpallikoondis sai MMi alustuseks küll kerge 100:59 võidu Iraani üle, kuid rõõmu tumestas tagamängija Raul Neto raske vigastus.

Brasiilia juhtis juba poolajaks 57:25, mäng oli tehtud ja teine poolaeg kujunes ainult vormistamise küsimuseks, kuid selle alguses juhtuski õnnetus. Brasiilia alaliidu teatel rebestas Neto parema jala põlvekedra kõõlust ja tema MM on lõppenud.

Jakartas peetud mängus kukkus Neto teise poolaja kolmandal minutil väljakule. Esialgset kahtlust raskest vigastusest kinnitas MRI-uuring. Niisugusest vigastusest paranemine võtab 6-12 kuud, seega peab algavaks hooajaks Istanbuli Fenerbahcega lepingu sõlminud mängujuht ilmselt vahele jätma terve klubihooaja.

Veerand tundi platsil viibinud Neto jõudis koguda 8 punkti, 2 lauapalli, 4 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget ning tema pluss-miinus saldo oli +29!

Brasiilia kohtub G-alagrupis veel Hispaania ja Elevandiluurannikuga, kelle omavahelise mängu võitis Hispaania 94:64.