Tuuli Tomingas võitis suvebiatloni MMil kolmanda medali

Karl Mihkel Eller
Tuuli Tomingas.
Tuuli Tomingas. Foto: Harald Deubert/IMAGO/Scanpix

Laskesuusataja Tuuli Tomingas tuli suvebiatloni MMil 10 km ühisstardiga sõidus teiseks. Sprindis maailmameistriks ja supersprindis hõebdale tulnud Tomingasele oli tegemist lõppenud MMi kolmanda medaliga.

Tomingas pidi tunnistama vaid tšehhitari Marketa Davidova (29.03,0; 1 trahviring) paremust. Kui Davidova käis ainsal trahviringil esimese lasketiiru järel, siis eestlanna pidi läbima kaks trahviringi, seda esimese ja kolmanda tiiru järel. Võitjale kaotas Tomingas 8,1 sekundit.

Pronksile tuli sakslanna Marion Wiesensarter (+12,1; 2). Teise eestlannana ühisstardist sõitu pääsenud Susan Külm pidi leppima 16. kohaga (+2.08,5; 3).

Naiste 10 km ühisstardist sõidu tulemused

Meeste 12 km ühisstardist sõidu võitis ukrainlane Taras Lesiuk (32.34,3; 0), ainsa eestlasena startinud Rene Zahkna (+1.03,0; 4) sai kaheksanda koha.

Tomingase võidetud kolm medalit suvebiatloni MMil jäid Eesti ainsateks ning andsid meie koondisele medalitabelis kolmanda koha. Kokku 11 medalit, neist kaks kuldset võitnud Ukraina oli teine, kolme kulla ja kokku nelja medaliga troonis medalitabelis Bulgaaria.