Alagrupi võidu peale mänginud Läti jõud rauges teisel poolajal

Läti korvpallikoondise esimene kaotus MMil tuli Kanadalt.
Läti korvpallikoondise esimene kaotus MMil tuli Kanadalt. Foto: Yasuyoshi Chiba/AFP/Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistlustel teenis Läti esimese kaotuse, kui jäi 75:101 alla Kanadale.

H-alagrupis oli juba enne viimast vooru selge, et edasi pääsevad Kanada ja Läti, kuid alagrupi võitja oli veel lahtine.

Mängu esimene poolaeg kulges kui võrdsete heitlus, sest riietustuumi mindi Kanada 43:42 eduseisus. Järgnenud kahel veerandil ei suutnud Läti NBA mängijatega mehitatud Kanadat kuidagi peatada ning leppida tuli 26-punktilise kaotusega. Võitjate poolelt säras Shai Gilgeous-Alexander 27 punktiga, Läti parim oli 14 punkti visanud Rodions Kurucs.

Teises H-alagrupi mängus teenis Prantsusmaa turniiri esimese võidu, kui alistas 85:79 Liibanoni. Kui Läti (2 võitu – 1 kaotus) ja Kanada (3 – 0) jaoks jätkuvad mängud kõrgetele kohtadele, siis Prantsusmaa (1 – 2) ja Liibanon (0 – 3) mängivad 17. – 32. koha peale.

A-alagrupist tagasid edasipääsu Dominikaani Vabariik (3 – 0) ja Itaalia (2 – 1). Viimases voorus alistad Dominikaani Vabariik 75:67 Angoola ning Itaalia sai 90:83 jagu Filipiinidest.

D-alagrupist murdsid läbi Leedu (3 – 0 ) ja Montenegro (2 – 1). Seejuures oldi viimases voorus vastamisi just omavahel. Liiga põnevaks siiski ei läinud, sest Leedu teenis 91:71 võidu. Oma esimese võidu sel turniiril saavutas Egiptus (1 – 2), kes alistas 100:72 Mehhiko (0 – 3).

E-alagrupi võitis täiseduga Saksamaa (3 – 0), edasipääsu tagas ka Austraalia (2 – 1). Viimases voorus oli Saksamaa 101:75 parem Soomest (0 – 3), Austraalia sai 109:89 jagu Jaapanist (1 – 2).