Mark Lajal pääses Rafael Nadali turniiri avaringist ehmatusega

Mark Lajal.
Mark Lajal. Foto: Foto: Karl Toomsoo

Eesti meeste esireket Mark Lajal (ATP 246.) alistas Hispaanias Mallorcal alanud Rafael Nadali nime kandval ATP Challenger turniiri avaringis prantslase Maxime Janvier’i (ATP 326.) 7:6 (4), 2:6, 6:4.

Mäng kulges lainetena, avasetti 5:1 juhtima asunud Lajal suutis selle lõpuks võita kiires lõppmängu. Teise seti kaotas eestlane võrdlemisi kindlalt, kuigi omas ühes geimis vastase vastu murdepalli, kuid ei suutnud seda realiseerida.

Otsustavas setis jäi Lajal 0:2 kaotusseisu, kuid võitis siis neli geimi järjest ning lõpuks ka kogu mängu 6:4. Janvier näitas paremat statistikat esimesel pallingul (72 vs. 65 protsenti) ja ka murdepalle realiseeris prantslane paremini (Lajal 4/13, Janvier (5/8).

Teises ringis läheb Lajal taas vastamisi endast maailma edetabelis tagapool oleva tennisisti, briti Arthur Feryga (ATP 400.).