Itaalia tuli Serbia vastu suurest kaotusseisust välja, Saksamaa ja USA ei vääratanud

Karl Mihkel Eller
Itaalia mängija Achille Polonara (keskel) viskel
Itaalia mängija Achille Polonara (keskel) viskel Foto: Rolex Dela Pena / EPA / Scanpix

Indoneesias, Jaapanis ja Filipiinidel peetaval korvpalli MM-finaalturniiril jätkusid vahegrupimängud. Itaalia tuli Serbia vastu välja 16-punktilisest kaotusseisust ja võitis mängu 78:76. Saksamaal ei tekkinud probleeme Gruusia alistamisega, USA võttis Montenegro vastu 12-punktilise võidu.

Serbia ja Itaalia kohtumine algas tasavägiselt, poolajapausile mindi Serbia kahepunktilises eduseisus 42:40. Kolmanda veerandi alguses tegid serblased 18:4 spurdi ja said kätte 16-punktilise edu.

Itaalia tegi aga omakorda 15:2 spurdi ja viimasele perioodile mindi vastu Serbia 62:59 juhtimisel. Viimasel veerandil näitas Itaalia rohkem otsustavust ja võttis kahepunktilise võidu 78:76.