Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Anthony Edwards MMil.
Anthony Edwards MMil. Foto: Rouelle Umali

Korvpalli MMi suursoosiku Anthony Edwardsi jaoks läks täna Montenegro vastu peetud mängu esimene poolaeg aia taha.

Edwards on MMil USA suurim korvikütt, kuid Montenegro vastu ei saanud ta esimese 20 mänguminutiga kirja ühtegi punkti, eksides väljakult viiel viskel. «Tundsin, et vedasin oma tiimi alt. Ma polnud piisavalt agressiivne ning lõpetasin pärast viiendat eksimust viskamise, kuid tavaliselt ma nii ei tee. Rääkisin endaga riietusruumis, et end taas käima saada,» sõnas NBAs Minnesota Timberwolvesi esindav tagamees.

Jutuajamine õnnestus suurepäraselt, sest lõpuks kogus Edwards 17 punkti ning tabas teisel poolajal väljakult 11 viskest seitse. USA võitis kohtumise 85:73 ning ülehomses kohtumises Leeduga selgitatakse vahegrupi võitja.

Veerandfinaalis kohtub USA kellegagi I-grupi kahest paremast. Nii Itaalia, Serbia, Puerto Rico kui ka Dominikaani Vabariik on seal kolme võidu ja ühe kaotuse peal, otsustavas voorus lähevad vastamisi Itaalia ja Puerto Rico ning Serbia ja Dominikaani Vabariik.