Võimsa mängu teinud Markkanen vedas Soome olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile

Christopher Krutto
Lauri Markkanen palli korvi surumas.
Lauri Markkanen palli korvi surumas. Foto: IMAGO/Lehtikuva/Scanpix

Soome korvpallikoondis alistas kohagrupi mängus 90:75 Venezuela ja kindlustas kohe järgmise aasta suvel peetaval Pariisi olümpia kvalifikatsiooniturniiril.

Soome ei saanud esimesel veerandil oma ründemängu käima ja kaotas selle 13:17. Seejärel aga haarati ohjad enda kätte ning teisel veerandajal visati lausa 35 punkti. See tähendas, et poolajapausile mindi juba 48:35 eduseisus.

Kolmandal veerandil näitas paremat mängu jällegist Venezuela ning enne otsustavat veerandit oli Soome eduseis kahanenud vaid viiele punktile. Otsustavatel hetkedel pani Soome oma paremus maksma ning võttis 90:75 võidu.

Soome parimaks kerkis NBA-täht Lauri Markkanen, kes viskas 24 minuti ja 36 sekundiga 32 punkti ja korjas üheksa lauapalli. Venezuela poolelt viskas parimana 17 silma Pedro Chourio.

Kohagrupis kaks võitu võtnud Soome kindlustas koha järgmisel suvel peetavale Pariisi olümpia kvalifikatsiooniturniirile, kus jagatakse välja viimased pääsmed olümpiamängude korvpalliturniirile.