Hooaja viimasel etapil esikümne teise poolde jäänud Aron tuli kokkuvõttes kolmandaks

Toimetas Ville Arike
Paul Aron.
Paul Aron. Foto: PREMA

Itaalias Monza ringrajal peetud hooaja viimasel vormel 3 sarja etapil pälvis Prema meeskonna sõitja Paul Aron seitsmenda koha. Hooaja kokkuvõttes tuli ta aga kolmandaks.

Etapi eel säilitas Aron väikese tiitlilootusegi, kuid selleks tulnuks reedel kvalifikatsioon võita. Vahepeal juhtinud eestlasest piloot lõpetas seal siiski kolmandana.

Laupäevases sprindis punktilisa paraku ei tulnud, sest konkurent sõitis Aroni autole otsa ja meie mehe sõit sellega ka lõppes.

Pühapäevase põhisõidu stardis pääses Aron esiritta, sest kvalifikatsiooni võitnud sakslase Oliver Goethe vormelit tabas soojendusringil tehniline rike. Esimestel ringidel tuli aga paar kohta loovutada, Aron langes neljandaks.

Varsti tuli avarii tõttu rajale turvaauto ning kui uuesti kihutama saadi, langes Aron sootuks esikümnest välja. Sõidu teisel poolel jõudis ta sinna tagasi, kuid seitsmendast kohast enamat ei õnnestunud välja sõita. Võitis Jonny Edgar.

(MP Motorsport), teine oli Aroni tiimikaaslane Zak O'Sullivan ja kolmas Taylor Barnard (Jenzer).

Kokkuvõttes tuli 164 punktiga meistriks Tridenti tiimi piloot Gabriel Bortoleto. Järgnesid Prema mehed Zak O'Sullivan (119 punkti) ja Aron (112). Konstruktorite arvestuses edestas aga Prema (327) Tridentit 19 silmaga.