Rikberg võidupinge all ellu jäänud koondislastest: raskelt tuli, aga enam ei pea häbiga koju minema

Karl Juhkami
Võrkpalli EM: Eesti – Šveits
Võrkpalli EM: Eesti – Šveits Foto: CEV

Eesti meeste võrkpallikoondisel tuli EMi kolmandas mängus Šveitsiga kaks tundi ja 12 minutit pusida, kuid lõpuks mesimagus 3:2 võit ikkagi kätte saadi. Peatreener Alar Rikberg valas matši ajal liitrite viisi higi ega jäänud hoolealuste tööga rahule, kuid kokkuvõttes: võit on siiski võit!

Mäng algas Eesti koondise jaoks ladusalt. Avageimis šveitslased meile kordagi ohtlikuks ei muutunud (25:18) ning teinegi kulges sinilõvide jaoks soodsalt (25:21). Tõtt-öelda paistis kolmandagi geimi keskel veel meie väljakupoolel päike – seda 16:12 eduseisus –, kuid siis hakkas juhtuma...

Visalt võidelnud šveitslased hakkasid meie rünnakuid järjest rohkem üles tooma ning ronisid kaotusseisust välja. Vähe sellest, meie eksimuste pealt õnnestus neil ka 25:22 geimivõit teenida.