Võistlus peatati koheselt ning meditsiinitöötajad tõttasid Bagnaiale appi. Õnneks oli sõitja teadvusel ning kontaktne. Vigastada sai ka aga Bagnaia tiimikaaslane Enea Bastianini, kes toimetati samuti haiglasse ning tema vajas põlveoperatsiooni.
Ducati sõitja Bagnaia vigastused olid kergemad, tehtud röntgenpildid näitasid küll väikest vigastust, kuid eile polnud veel kindel, kas tegu on mõne vana või äsja tekkinud vigastusega. Suure tõenäosusega saab MM-sarja liider juba sel nädalal San Marino jätkuval MM-etapil tsikli sadulasse hüpata.
Valitseva maailmameistri katkestamie järel võitis Barcelona etapi Aprilia sõitja Aleix Espargaro, teiseks tuli tema meeskonnakaaslane Maverick Vinales ja kolmandas Ducati sõitja Jorge Martin.