BLOGI Korvpalli MM: USA pühkis Itaaliaga põrandat ja sammus kindlalt poolfinaali

Austin Reaves palli Itaalia vastu võimsalt ülevalt alla surumas.
Austin Reaves palli Itaalia vastu võimsalt ülevalt alla surumas. Foto: fiba

USA korvpallikoondis tõestas, et vahegrupi allajäämine Leedu vastu oli puhas tööõnnetus, kui purustas võimsa kaitsemängu toel veerandfinaalis Itaalia 100:63. Kohtumise käekäiguga saab põhjalikumalt tutvuda allolevas blogiaknas.

Alagrupiturniiril NBA-meestega mehitatud USA-l probleeme ei tekkinud: järjepanu võideti nii Uus-Meremaa (99:72), Kreeka (109:81) kui ka Jordaania (110:62). Vahegrupiski alustati ilusti, alistades 85:73 Montenegro, kuid seejärel saadi 104:110 sugeda leedulastelt.

Itaalia teekond veerandfinaali on olnud vähe konarlikum. Kuigi avamängus alistati 81:67 Angola, kaotati seejärel 82:87 Dominikaani Vabariigile. Viimaseski grupimängus Filipiinidega tuli saapamaa poegadel plaanitust rohkem pingutada: kohtumine võideti 90:83. Vahegrupis näitasid Itaallased aga sisu, kui alistasid esmalt 78:76 Serbia ning seejärel 73:57 Puerto Rico.

USA on senise turniiri kõige skoorialtim meeskond, visates senise viie kohtumisega keskmiselt 101,4 punkti mängus. Itaalia jällegi paneb rõhku kaitsele – senise turniir parim! – ning nende senine keskmine punktisaak (80,8) annab alles 20. koha.

Ameeriklaste resultatiivseimad senisel turniiril on olnud Anthony Edwards (keskmiselt 20,2 punkti mängus), Austrin Reaves (10,8), Paolo Banchero (10,2) ja Jalen Brunson (10,2), itaallaste mänguvankrit on rünnakul vedanud Simone Fontecchio (18,4), Marco Spissu (11,4) ja Stefano Tonut (11,4).