FC Flora naiskond lõi eurosarjas ühe mänguga rohkem väravaid kui Eesti meeskonnad suvega kamba peale kokku

Flora teise värava löönud Mari Liis Lillemäe (paremal) Sarajevos mängueelsel treeningul. Foto: Instagram / FC Flora

FC Flora naiskond alustas jalgpalli Meistrite liiga kvalifikatsiooni valusa 3:4 kaotusega lisaajal Ukraina klubile Poltaava Vorskla. Seejuures juhiti veel mõni minut enne normaalaja lõppu 3:2.

Sarajevos peetaval nelja naiskonna miniturniiril jäi Flora avapoolajal Vorskla vastu taha 0:1 ja 1:2, eestlannade värava lõi 38. minutil Lisette Tammik. Teise poolaja alguses MariLiis Lillemäe viigistas ning 78. minuti suunas Jessika Uleksin nurgalöögi järel palli peaga väravasse – 3:2.

Võitu siiski ei tulnud, sest 88. minutil Katerõna Korsun viigistas ja järgnes lisaaeg. 93. minutil skooris Roksolana Kravtšuk, tehes seisuks 4:3 ning see värav jäi mängu viimaseks.

Võib märkida, et Flora naised lõid ühe mänguga rohkem väravaid kui Eesti meeskonnad nelja peale sel suvel eurosarjades kokku. Flora meeste nelja mängu väravate vahe jäi 0-9, Paidel kahes mängus 0-2, Narva Transil 0-5 ja FCI Levadial 2-4 – kokku seega 2-20.

Vorskla naiskond tegi 23 pealelööki Flora 11 vastu, väravaraami läks neist vastavalt 11 ja 7. Nurgalööke teenis Ukraina meister 11 Flora 6 vastu.

Miniturniiri teise finalisti selgitavad kell 18 algavas mängus Sarajevo ja Horvaatia meister Osijek. Selle mängu kaotajaga kohtub Flora laupäeval 3. koha mängus. Teise eelringi pääseb ainult miniturniiri võitja.