Läti süda on küll murtud, aga hea mäng peab jätkuma

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Läti korvpallikoondise peatreener Luca Banchi.
Läti korvpallikoondise peatreener Luca Banchi. Foto: Yasuyoshi Chiba/AFP/Scanpix

Korvpalli MMi veerandfinaalis 79:81 Saksamaale kaotanud Läti peatreener Luca Banchi sõnas, et ehkki allajäämine murdis nende südame, pole MM läbi ning ka järgmistes kohtumistes tuleb hästi mängida.

Saksamaa juhtis neljandal veerandajal vahepeal 14 punktiga, aga väga hea kaitse, tabavad kolmepunktivisked ja vastaste liidri Dennis Schröderi kohutav esitus andsid Lätile võimaluse hammustada MMi üht soosikut. Nende päralt oli ka kohtumise viimane vise, aga NBA mehe Dāvis Bertāns kaugvise ei tabanud.

Läti jaoks jätkub MM mängudega kohtadele 5.-8., kus minnakse homme kell 11.45 algavas lahingus vastamisi Itaaliaga. Pärast seda madistatakse Leedu või Sloveeniaga.

«Meie järgmine eesmärk pole jõuda Pariisi olümpiale, vaid homne kohtumine. Kuigi meie südamed on murtud, peame jätkama hästi mängimist. Ainult parimate vastu mängides saavad meeskond ja pallurid areneda. Praegusel Läti koondisel pole palju rahvusvahelist kogemust, seega on iga kohtumine sellisel tasemel oluline,» sõnas itaallane.