Läti valas vähem kui ööpäev pärast valusat kaotust haavale palsamit

Karl Mihkel Eller
Läti mängijad rõõmustamas pärast võitu Itaalia üle
Läti mängijad rõõmustamas pärast võitu Itaalia üle Foto: ELOISA LOPEZ / REUTERS / Scanpix

Läti korvpallikoondis kaotas kolmapäeval MM-finaalturniiri veerandfinaalis valusalt Saksamaale, kuid MMil on neil veel võimalus võidelda viienda koha nimel. Esimese vastasena astus neile sel teekonnal ette Itaalia, keda suudeti võita 87:82.

Avaveerandi kaotasid lätlased Itaaliale 18:26 ning tundus, et mängijad elavad eilset kaotust raskelt üle. Kuid teisel perioodil suutsid peatreener Luca Banchi hoolealused tulla mängu tagasi ning vaheajale mindi Läti 46:42 juhtimisel.

Teise poolaja alguses suudeti korraks rebida ette koguni 14 punktiga, kuid otsustava veerandi eel juhiti seitsme punktiga 67:60. Kuigi viimasel minutil suutis Itaalia tulla vaid kahe punkti kaugusele, siis lõpuks võttis Läti ikkagi võidu.