Läti korvpallitäht püstitas Leedu vastu korraldatud hävitustöö käigus pöörase MMi rekordi

Arturs Žagars võttis enda nimele MMi söödurekordi.
Arturs Žagars võttis enda nimele MMi söödurekordi. Foto: REUTERS/ELOISA LOPEZ/SCANPIX

Korvpalli MMi eelviimane võistluspäev lõppes Baltimaade vastasseisuga. Viienda koha heitluses alistas Läti 98:63 Leedu.

Läti korvpallikoondis lõpetas MM-debüüdi imelise etteastega naabrite leedulaste vastu. Meie lõunanaabrid haarasid initsiatiivi juba avaveerandil ning Leedu õigesti mängu ei suutnudki tulla.

Kui avaveerand kuulus Lätile 28:20, siis poolajapausile mindi juba nende 49:38 juhtimisel. Pärast pausi panid lätlased uskumatu esituse püsti ning vahe hakkas meeletul kiirusel paisuma. Mitmel korral enam kui 30 punktiga juhtinud Läti läks viimasele neljandikule vastu 76:47 eduseisus. Viimased 10 minutit kulgesid sisuliselt lõppskoori vormistamisel ning lõpuks teenis Läti magusa 98:63 võidu.