Marko Kristal: lõpetame endale valetamise, et kõik on hästi (1)

Siim Kaasik
Romelu Lukaku lõi Belgia 5:0 võidumängus Eesti üle kahe minutiga kaks väravat.
Romelu Lukaku lõi Belgia 5:0 võidumängus Eesti üle kahe minutiga kaks väravat. Foto: Virginie Lefour/ZUMA PRESS/SCANPIX

Jalgpallikoondise viimased suured kaotused ning Eesti klubide krahh eurosarjas on märk sellest, et kuulume vutimaastikul Euroopa kääbuste hulka.

2024. aasta EM-valikturniir algas Eestile paljulubavalt. Märtsis kaotas Eesti küll võõrsil 1:2 Austriale, kuid oli kuni 88. minutini viigipunktis kinni. Mängupilt andis lootus, et äkki ongi peatreener Thomas Häberli toonud Eesti jalgpallikoondise Euroopa tugevamatele lähemale.

Juunis peetud mäng võõrsil Aserbaidžaaniga lõppes 1:1 viigiga. Kolm päeva hiljem kaotasime küll kodus Belgiale 0:3, kuid vähemalt avapoolajal suutsime vastased surve alla panna.