Siim-Sander Vene aitas Hispaanias koduklubi karikavõiduni

Siim-Sander Vene.
Siim-Sander Vene. Foto: FIBA/Hendrik Osula

Eesti korvpallikoondise pikaaegne kapten Siim-Sander Vene aitas enda koduklubil Burgose San Pablol võita Castilla-Leóni regiooni karikavõistlused. Finaalis alistati Palencia 85:79.

Castilla-Leóni karikavõistluste finaali kontrollis San Pablo peaaegu algusest lõpuni. Üsna võrdse avapoolaja järel tegi Hispaania esiliigas mängiv Burgos otsustava spurdi. Viimasele veerandile läks Burgos 66:54 eduseisus.

Palencia suutis viimased minutid ikkagi põnevaks teha. 65:78 kaotusseisus tabasid Palencia mehed mitmeid kaugviskeid ning viimasel minutil oli Burgose edu kahanenud neljane punktile. Kindlat närvi näidanud Burgose mehed teenisid lõpuks 85:79 võidu.

Võitjate edukaimana viskas Prince Ali 15 punkti. Gonzalo Corbalán ja Micah Speight toetasid teda vastavalt 13 ja 10 punktiga. Algviisikusse kuulunud Siim-Sander Vene viskas võitjate kasuks 11 silma.

Vene ja Burgos alustavad enda hooaega Hispaania esiliigas 6. oktoobril.