BLOGI Lohutusringis Aafrika meistri paremust tunnistanud Nabi langes MMil konkurentsist (1)

Heiki Nabi (vasakul).
Heiki Nabi (vasakul). Foto: Anvar Ilyasov/ap/Scanpix

Täna jätkub Belgradis maadluse maailmameistrivõistlustel kreeka-rooma maadluse raskekaalu programm. Eestlane Heiki Nabi kaotas neljapäeval veerandfinaalis valitsevale maailmameistrile Riza Kayaalpile, ent teenis võimaluse jätkata lohutusringis. Kohe esimeses matšis pidi Nabi tunnistama seitsmekordse Aafrika meistri Abdellatif Mohamed Ahmed Mohamedi 2:0 paremust. Kokkuvõttes teenis Nabi MMilt seitsmenda koha.

Lohutusring:

Pronksmedali eest võitlust jätkav Nabi läks lohutusringis vastamisi Egiptuse vägilase Abdellatif Mohamediga. Seitsmekordne Aafrika meister pidi sarnaselt Nabile lohutusringis jätkama, kuna kaotas põhiturniiril valitsevale maailmameistrile Riza Kayaalpile.

27-aastane Mohamed alustas lohutusringis oluliselt aktiivsemana ning kohtunikud premeerisid teda ühe punktiga. Kohe pärast esimese punkti kaotamist tuli Nabile teinegi tagasilöök. Nimelt põrkusid meeste pead kokku ning Nabil hakkas kulm veritsema. Eesti maadlejat tuli kahel korral tohterdada ning kokkuvõttes ei saadudki verd täiesti kinni.

Teisel perioodil ei suutnud Nabi enda aktiivsust tõsta ning passiivsuse eest saadud teine hoiatus tähendas 0:2 kaotusseisu. Viimasel minutil püüdis Nabi aktiivselt egiptlast matilt maha suruda, ent seda edutult. Nõnda pidi Nabi lohutusringis 0:2 kaotust tunnistama.

Nabi teenis MMil nõnda seitsmenda koha, millega kaasneb küll Eesti Olümpiakomitee toetus, aga kadus lootus heidela OM-pileti eest. Nõnda peab Nabi sarnaselt Epp Mäele jätkama olümpiakoha jahti järgmisel aastal toimuvatel Euroopa ja maailma kvalifikatsiooniturniiridel.

Veerandfinaal:

Viiekordne maailmameister Riza Kayaalp näitas veerandfinaalis, miks ta turniirile esimese asetusega saabus. Türklane ei andnud Nabile mingit võimalust ning teenis 9:0 seljavõidu.

Vaatamata kaotusele püsib Nabil lootus heidelda pronksmedalile. Selleks tuleb Kayaalpil jõuda finaali, ent kaheksa parema seas näidatu põhjal võiks see olla pigem vormistamise küsimus. Poolfinaalis läheb viiekordne maailmameister vastamisi hiinlase Lingzhe Mengiga, kes oli omakorda 3:1 üle Gruusia maadlejast Iakob Kajaiast.

Poolfinaalis saatiski edu Nabi kindlalt seljatanud Kayaalpi. Türklasest maailmameister pidi küll võrreldes veerandfinaaliga Mengi vastu oluliselt kauem matil olema, ent võit saabus ikkagi. 3:1 võiduga pääses tiitlikaitsja MM-finaali ning see tähendas, et Nabil õnnestub lohutusringide kaudu heidelda pronksmedalile.

Kaheksandikfinaal:

Teises ringis oli Nabil jälle tasavägine matš, kuid eestlane võitis Norra maadlejat Oskar Marvikut. Seis jäi 1:1, kuid Nabi pääses edasi, kuna teenis aktiivsuse eest punkt viimasena.

Nabi vastane veerandfinaalis on valitsev maailmameister Riza Kayaalp. 33-aastane türklane on viiekordne maailmameister, tal on auhinnakapis kolm olümpiamedalit: hõbe Rio de Janeirost ja pronksid Londoni ja Tokyo mängudelt.

Esimene ring:

Nabi pääses avaringist 16 parema sekka. Matš venelase Vitali Štšuriga lõppes seisuga 1:1. Kaheksandikfinaalis kohtub Nabi norralase Oskar Marvikuga, kes alistas avaringis 2:0 Tšiili maadleja Yasmani Acosta Fernandezi.

Enne võislust:

Viimati 2019. aastal tiitlivõistlustel Eesti koondist esindanud Nabi sai loosi tahtel Kreeka-Rooma maadluse kehakaalu -130 kg avaringiks vastaseks venelase Vitali Štšuriga. Agressorriigi sportlase parimaks saavutuseks on 2018. aasta EM-hõbe.

Lisaks sellele toimusid loosimised ka teistes kaaluklassides. Helary Mägisalu alustab võistlust reedel ning kohtub Moldova maadleja Victor Ciobanu ja Jaapani sportlase Kenichiro Fumita vahelise matši võitjaga.

Andreas Välis teeb MMil stardi laupäeval ning seda jaapanlase Masato Sumi vastu. Richard Karelson pidi võistustest vigastuse tõttu loobuma.